Daut Haradinaj kujton bashkëluftëtarin Adrian Krasniqi: Ishte inspirim për mua dhe luftëtarët e tjerë

Prishtinë | 16 Tet 2021 | 14:29 | Nga Ekonomia Online

Ish komandanti i UÇK-së, Daut Haradinaj, ka kujtuar bashkëluftëtarin e tij, heroin Adrian Krasniqi, në përvjetorin e rënies së tij.

Nëpërmjet një dedikimi në Facebook, Haradinaj ka publikuar një fotografi nga koha e luftës ku shihet bashkë me, heroin Adrian Krasniqi dhe bashkëluftëtarë të tjerë.

Haradinaj është shprehur se ka qenë me fat që ka bashkërrugëtuar me Adrian Krasniqin, Heroin që ishte inspirim për të dhe mijëra luftëtarë tjerë.

Kujtojmë se, Daut Haradinaj është njëri ndër luftëtarët më të shquar të UÇK-së. Ai bashkë
me Rexhep Selmin dhe Mujë Krasniqin, me rastin e vrasjes së mësuesit Halit Geci më 28 nëntor 1997 dolën publikisht dhe deklaruan formimin e Ushtrisë Çlirimtare te Kosovës

Të ngjashme