Deçan: Arrestohet për bixhoz të paligjshëm

Prishtinë | 15 Tet 2019 | 12:16 | Nga Ekonomia Online

Në fshatin Gllogjan të komunës së Deçanit policia ka realizuar një plan operacional, me ç’rast është kontrolluar dhe bastisur një lokal.

Pas një pune intensive operativo – hetimore, Njësiti i Hetimeve nga Stacioni policor Deçan dhe njësitet tjera në detyrë, me urdhër të Gjyqtarit të Gjykatës themelore në Pejë, dega Deçan, duke u koordinuar edhe me prokurorin e shtetit kanë  realizuar bastisje të një lokali, nën dyshimin  që ishin duke organizuar-lojëra të fatit ‘skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’.

Bëhet e ditur se brenda në lokal janë gjetur një numër i konsiderueshëm i pajisjeve  që  shërbejnë  për lojëra të fatit ‘ bastore sportive’, të cilat janë sekuestruar nga hetuesit policor.

Lidhur me rastin është arrestuar SH.S.(1963), pronar i lokalit, dhe me urdhër të Prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje për 48 orë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme