Deklaratat e Osmanit për Specialen dhe Thaçin, Klinaku: Janë absurde!

Prishtinë | 22 Kor 2022 | 22:26 | Nga Ekonomia Online

Faton Klinaku, përfaqësues i OVL-UÇK-së, ka reaguar ndaj presidentës Vjosa Osmanit pasi që kjo e fundit tha se nuk do të harrohet se kush ka kontribuar për formimin e Gjykatës Speciale.

Klinaku ka thënë se kur është absurde ajo çfarë ka thënë Osmani.

Po ashtu ai ka thënë se në Osmani është dashtë që Gjykatën Speciale ta dërgonte në Gjykatën Kushtetuese për skadim të afatit.

Postimi i plotë:

Kur e them unë për Hashim Thaçin dhe Gjykatën Speciale atë që e tha presidentja sot, është e arsyeshme, por kur e thotë presidentja është absurde.

Po harron ajo se në vend se ta dërgonte në Gjykatën Kushtetuese për interpretim skadimin e mandatit të asaj pseudogjykate, ajo shpejt e shpejt e kishte dërguar në Hagë.

Shokët në Hagë, me avokatët e tyre, luftën kryesore po e bëjnë që ta luftojnë termin absurd “NDERMARRJE E PERBASHKET KRIMINALE”, dhe është turp për shtetin e Kosovës që e toleron

Të ngjashme