Dhjetë shqiptarët që kanë arritur gjëra të mëdha

Prishtinë | 29 Nën 2018 | 15:11 | Nga Ekonomia Online

Tabloidi zviceran “Blick am abend” për 106 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ka publikuar një artikull me dhjetë shqiptarët që kanë arritur gjëra të mëdha.

Ky taboloid në pozitën e parë e ka renditur Shën Terezën ndërsa pas saj është Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Top-dhjetëshja mbyllet me futbollistët që përfaqësojnë Zvicrën.

Nëna Terezë

Image

Gjergj Kastrioti Skënderbeu

Image

Aktorët Jon dhe James Belushi

Image

Rita Ora

Image

Action Bronson

Image

Dua Lipa

Image

Bebe Rexha

Image

Eliza Dushku

Image

Patrick Nuo

Image

Xherdan Shaqiri me shokë

Image

Të ngjashme