Digjet një shtëpi në Deçan

Prishtinë | 06 Gus 2022 | 09:06 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmë në fshatin Dranoc të Deçanit është djegur një shtëpi.

Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz.

“Fsh. Dranoc, Deçan 05.08.2022-21:15.Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se nga zjarri është përfshirë shtëpia e tij. Njësit relevante dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz, rasti në procedurë hetimore” thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Të ngjashme