Don Lush Gjergji fton Bashkësinë Islame në shugurimin e katedrales

Prishtinë | 01 Sht 2017 | 11:42 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ipeshkvi i Ipeshkvisë së Kosovës, Don Lush Gjergji, gjatë vizitës në Bashkësinë Islame uroi të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Ai ftoi anëtarët e bashkësisë islame që me datën 5 shtator të marrin pjesë në shugurimi i katedrales “Nëna Tereza”.

“Kjo festë na përkujton flijimin dhe dhurimin të cilin zoti e çmon dhe e shpërblen. Dashtë zoti që edhe ne të dimë ta çmojmë dhurimin dhe flijimin e vëllezërve dhe motrave tona”

“Ne jemi në fazën përgatitore për pesë shtatorin prandaj i ftojmë qysh tash vëllazëritë  tanë që të marrin pjesë në shugurimin e shenjtores Nënë Tereza”

Lexo më shumë:

Të ngjashme