Don Lush Gjergji viziton BIK-un për Kurban Bajram

Prishtinë | 11 Gus 2019 | 09:08 | Nga Halide Rexhepi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK) i pari për të uruar Kurban  Bajramin, erdhi kryeipeshki i Peshkvisë së Kosovës, Imzot Don Lush Gjergji, raporton Ekonomia Online.

Ai është pritur nga nënkryetari i BIK-ut, Reshat Mexhiti.

Don Lush Gjergji tha se kjo ditë është shumë e rëndësishme për myslimanët dhe përcjelli urimet e tij për vëllezërit dhe motrat myslimane.

“Kemi ardhur tek vëllezërit dhe motrat shqiptare në emër të Dod Gjergjit që vëllezërve dhe motrave tona t’ua urojmë Kurban Bajramin. Festën e madhe të myslimanëve” tha Gjergji.

Lexo më shumë:

Të ngjashme