Dy pika të paplotësuara për liberalizim vizash

Prishtinë | 11 Tet 2016 | 08:46 | Nga

Qëndrimi i Listës Serbe për bojkot të institucioneve të Kosovës nuk i kontribuon zhvillimeve në vend, për obligimet e përbashkëta, lidhur me realizimin e synimeve dhe zgjidhjeve problemeve jetike, jo vetëm për interesat e serbëve, por edhe komuniteteve të tjera.

Kështu ka deklaruar kryeministri i vendit, Isa Mustafa, pas takimit që pati me drejtorin e përgjithshëm për Fqinjësi, Negociata e Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson.

I pari i Qeverisë bëri të ditur se në këtë takim është biseduar për çështje me interes të përbashkët, si MSA-në, reformën evropiane, fushën e drejtësisë, punësimit dhe arsimit.

Në takim, sipas tij, është diskutuar edhe për dy çështjet e mbetura, që lidhen me liberalizim, Demarkacioni me Malin e Zi dhe lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme