Dyshohet se bashkë me një person tjetër dhunuan një grua, arrestohet burri nga Prishtina

Prishtinë | 30 Kor 2021 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, i cili dyshohet se në bashkëveprim me një të dyshuar kanë dhunuar një grua, raporton Express.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Prishtinë 27.07.2021 – 01:00. Më 29.07.2021 pas një pune hetimore është identifikuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti në bashkë veprim me një të dyshuar tjetër kanë kryer veprën penale (dhunim) ndaj viktimës femër kosovare që ishte raportuar si person i zhdukur. I dyshuari është intervistuar në prezencë të avokatit dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Të ngjashme