Edhe Limaj e përkujton komandant “Kapuçin”

Prishtinë | 14 Dhj 2016 | 14:28 | Nga

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj me anë të një statusi në Facebook ka përkujtuar heroin e kombit, Mujë Krasniqi në 18 vjetorin e rënies.

Limaj tha me këtë rast se të gjithë atyre që dhanë jetën për liri, populli duhet t’u jetë përjetë mirënjohës.

Ky është postimi i plotë i Limajt në Facebook:

“Sot u bënë 18 vjet që nga rënia në fushën e nderit e heroit të kombit, Mujë Krasniqi – Komandant Kapuçi, dhe 41 bashkëluftëtarëve tjerë të rënë bashkë me të.

Kujtojmë me respekt dhe nderim luftëtarin e madh të UÇK-së, dëshmorin e atdheut, Mujë Krasniqi dhe 41 bashkëluftëtarët e tij, të rënë në kufirin Kosovë – Shqipëri.

Ne duhet tu jemi përjetë mirënjohës gjithë dëshmorëve të kombit që dhanë jetën për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme