Eskalon protesta e veteranëve, përballen me pjesëtarët e policisë

Prishtinë | 16 Qer 2022 | 10:09 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i kanë thyer rrethojat e janë futur në oborrin e Kuvendit të Kosovës.

Ka eskaluar protesta e veteranëve të luftës së UÇK-së, e cila po zhvillohet para objektit të Kuvendit të Kosovës.

Protestuesit kanë hedhur gurë në drejtim të pjesëtarëve të policisë dhe kanë tentuar t’i thyejnë dyert e Kuvendit.

Lexo më shumë:

Të ngjashme