Familja Malaj i falë gjakun familjes Lufaj

Prishtinë | 01 Nën 2016 | 14:09 | Nga

Të mërkurën në Deçan do të behet falja e gjakut mes dy familjeve Malaj –Lufaj nga Strellci i Epërm dhe Strellci i Ulët i Deçanit.

Sipas njoftimit për media nga komuna e Deçanit, familja Malaj i shtrin dorën e pajtimit dhe i falë gjakun e djalit të tyre Ylber Malaj, 9 vjeç i cili është vrarë aksidentalisht nga 19 vjeçari Donard Lufaj në qendër të fshatit Strellc i Epërm më 23 dhjetor të vitit 2015.

Ceremonia e faljes së gjakut do të mbahet në ambientet e komunës së Deçanit, ku prezent do të jetë edhe kryetari  komunës, Rasim Selamanaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme