Fëmijët i gëzohen festës së Pavarësisë, performojnë në sheshin “Zahir Pajaziti”

Prishtinë | 17 Shk 2019 | 11:36 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Fëmijë nga qendra “Star Kids” kanë performuar në sheshin “Zahir Pajaziti” për nder të 11-vjetorit të Pavarësisë, raporton Ekonomia Online.

Me këngë e valle fëmijë të grup moshave të ndryshme i janë gëzuar festës së Pavarësisë.

Gjatë ditës do të ketë edhe aktivitetet të tjera. Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota” mban koncert festiv.

Për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës bëhet ndezja e organizuar e fishekzjarrëve.

Kurse në ora 20:00 bahet koncerti festiv për nder të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Lexo më shumë:

Të ngjashme