Foto të rralla nga jeta e Nënës Terezë (Foto)

Prishtinë | 04 Sht 2016 | 09:41 | Nga

Nënë Tereza do të kthehet zyrtarisht në shenjtore në Vatikan.

Ndërkohë ne ju sjellim një galeri fotografish të humanistes së madhe me prejardhje shqiptare, në momente kyçe të veprimtarisë së saj.

Nënë Tereza, atëbotë hapi një organizatë bamirësie për fëmijët jetimë dhe të sëmurë dhe ka punuar fort që t’u sigurojë atyre një strehë dhe një familje të shëndetshme.

 Siç edhe dihet, për këtë arsye ajo është vlerësuar edhe me çmimin Nobel për Paqen në 1979-n.

w1

Foto të rralla nga jeta e Nënës Terezë (Foto)

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme