Fundjava, ulje e temperaturave dhe shi

Prishtinë | 24 Shk 2017 | 08:02 | Nga

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperatura më e ulët do të jetë -2C kurse më e larta e ditës parashihet të arrijë në 16C.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi deri 9m/s.

Ndërkaq, nesër do të ketë kushte tjera meteorologjike, ulje të temperaturave dhe reshje shiu në viset e ulëta, kurse në viset malore reshje bore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme