Ganimete Musliu reagon: Liria ka emër-Saranda Bogujevci

Prishtinë | 20 Nën 2020 | 13:51 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e PDK-së Ganimete Musliu ka reaguar pas postimit në një faqe jozyrtare të simpatizantëve të LDK-së “LDK per Kosovën” ku u publikua fotografia e deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje Saranda Bogujevci krah Ivica Daçiqit gjatë një ekspozite në Beograd në vitin 2013.

Ajo ka thënë se “Liria ka emër – Saranda Bogujevci” që është një kampanjë që nisi së fundmi në mbrojtje të ish-krerëve dhe pjesëtarëve të UÇK-së të cilët janë duke u akuzuar për krime lufte nga Gjykata Speciale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme