Gashi i quan politike arrestimet e krerëve të OVL-së

Prishtinë | 27 Sht 2020 | 18:25 | Nga Ekonomia Online

Avokati Tomë Gashi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, i ka quajtur politike arrestimet, e kryetarit të OVL-së Hysni Gucati dhe nënkryetarit Nasim Haradinaj.

Ai më tutje ka shkruar se arrestimet për rrjedhje të informatave duhet të fillojnë nga zyra e prokurorit të specializuar në Hagë e jo në OVL.

Postimi i plotë:

Kjo bash arrestim pa lidhje e 100% politik eshte.Po ku kan pa keta te specijalini sudit ne Hague me arrestu Nasim Haradinajn e Hysni Gucatin pa e arrestu dike te vetin!Qka ka faj Nasimi e Hysniu qe atyne ju rrodhen dokumentet nga Haga nja 2500 km larg selis se OVL te UÇK-sëKeta nuk i hyn me kazem sudit!“Faji” i tyre ishte se e pam qart bashkpunimin e Prokuroris se Serbis me Gjyjaten Speciale me fabrikim te provave kunder pjestarve te UÇK-së, ka shkruar Gashi.

Të ngjashme