Gërvalla viziton ARC-në, premton mbështetje për ta përballuar fluksin e bashkatdhetarëve

Prishtinë | 15 Kor 2021 | 09:58 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka vizituar Agjencinë për Regjistrimit Civil (ARC) ku është takuar me u.d e kësaj agjencie Blerim Camaj, raporton Ekonomia Online.

Gërvalla më këtë rast tha se kanë ardhur për të parë nga afër nevojat që mund të ketë kjo agjenci duke iu ofruar edhe ndihmë për t’u përballur me fluksin e bashkatdhetarëve.

Mediet gjatë takimit janë lejuar të marrin vetëm pamje.

Lexo më shumë:

Të ngjashme