Gjykata merr vendim për Dardan Krivaqën dhe Arbër Sejdiun, të dyshuar për vrasjen e 18-vjeçares

Prishtinë | 19 Nën 2021 | 12:33 | Nga Ekonomia Online

Gjykata Themelore në Ferizaj u ka vazhduar masën e paraburgimit në kohëzgjatje edhe për dy muaj Dardan Krivaqës e Arbër Sejdiut, të dyshuar për vdekjen e 18-vjecares nga Ferizaj, Marigona Osmani.

Nga gjykata Themelore në Ferizaj kanë konfirmuar për Express, se masa e paraburgimit është vazhduar deri më 18 janar të vitit të ardhshëm.

Prokuroria Themelore e Ferizajt, para dy ditësh kishte paraqitur kërkesën e paraburgimit për të dyshuarit.

“Ju njoftoj se Gjykata Themelore në Ferizaj ka vazhduar edhe për dy (2) muaj masën e paraburgimit për dy të dyshuarit”, kanë thënë për Express nga Gjykata Themelore në Ferizaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme