Gjykata Speciale fton Jenuz Shurdhanin në cilësinë e dëshmitarit

Prishtinë | 12 Sht 2020 | 15:41 | Nga Ekonomia Online

Dega e Organizatës së Veteranëve të Luftës në Kaçanik ka njoftuar se në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale është ftuar Jenuz Shurdhani.

Sipas njoftimit ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Brigaden 162 “Agim Bajrami”, ftesen nga Specialja e ka pranuar më 3 shtator ndërkaq ai do të paraqitet për intervistim më 17 shtator.

“Edhe Jenuz Shurdhani dota dëshmojë si gjithë pjestarët tjerë të UÇK-së se Lufta jonë ka qenë e drejtë ,çlirimtare dhe e pastër për çka ka marrë edhe përkrahjen e NATO-së në krye me SHBA -ës . Rrnoftë UÇK -ja ! Lavdi Dëshmorëve të Kombit ! Nderim luftëtarëve të lirisë !”.

Postimi i plotë:Njoftim nga OVL e UÇK-së dega në KaçanikJu njoftojmë se antari i shtabit të Brigadës 162 “Agim Bajrami “z. Jenuz Shurdhani ka pranuar ftesën nga Gjykata speciale me 3 Shtator 2020 per tu paraqitur me 17 Shtatorë 2020 në zyrat e kësajë gjykate në Prishtinë në cilësinë e dëshmitarit . Edhe Jenuz Shurdhani dota dëshmojë si gjithë pjestarët tjerë të UÇK-së se Lufta jonë ka qenë e drejtë ,çlirimtare dhe e pastër për çka ka marrë edhe përkrahjen e NATO-së në krye me SHBA -ës . Rrnoftë UÇK -ja ! Lavdi Dëshmorëve të Kombit ! Nderim luftëtarëve të lirisë !

Të ngjashme