Glauk Konjufca infektohet me Coronavirus

Prishtinë | 01 Dhj 2020 | 17:11 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka rezultuar pozitiv në Covid-19, raporton Ekonomia Online.

“Qytetarë të dashur, miq të çmuar, Desha ta ndaj me ju faktin që jam diagnostifikuar me virusin Covid-19. Kjo është një pandemi ndryshe nga të tjerat deri tash. Për ta mposhtur atë duhet bashkëpunim i secilit në koordinim me institucionet publike”, ka njoftuar Konjufca.

“Edhe një herë falënderimi shkon për mantelbardhët që ndodhen në frontin e luftimit të këtij virusi të rrezikshëm. Ju ftoj të gjithëve për kujdes dhe respektim të masave ashtu që ta kalojmë sa më shpejt këtë situatë të keqe pandemike në vendin tonë”, përfundoi ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme