Haradinaj: Edhe pak çaste na ndajnë nga krijimi i ushtrisë së Kosovës

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ushtria e Kosovës të jetë përherë aty ku mbrohet jeta, dinjiteti dhe integriteti i njeriut.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se kanë mbetur edhe pak çaste nga krijimi i ushtrisë.

“Edhe pak çaste na ndajnë nga votimi historik për krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Sot, kur ne po vendosim në vend një të drejtë të natyrshme, zotohemi të shikojmë përpara në paqe, me të gjithë ata që jetojnë me ne, në shtëpinë tonë të përbashkët. Me synimin që të jemi pjesë e paktit të NATO-s, ushtria jonë do të jetë përherë aty ku mbrohet jeta, dinjiteti dhe integriteti i njeriut. Aty ku përkasim, përgjithmonë!”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Image may contain: 1 person, suitImage may contain: 3 people, people sitting, table and indoorImage may contain: 4 people, people sitting and indoor

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme