Haradinaj: Faleminderit Gjermani

Prishtinë | 06 Qer 2019 | 18:09 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. ka bërë të ditur se sot në konferencën “Takimet Ndërkombëtare” është takuar me kryetarin e Bundestagut, Wolfgang Schauble.

Haradinaj përmes një statusi në Facebook, ka thënë që e ka falënderuar Schaublen për gjithçka që Parlamenti gjerman ka bërë për Kosovën.

“Në Konferencën “Takimet Ndërkombëtare”, pata kënaqësinë ta takoj Kryetarin e Bundestagut, Wolfgang Schäuble, të cilin e falenderova për gjithçka që Parlamenti gjerman dhe ai personalisht kanë bërë për Kosovën”.

“Ndjenjë e mirë që Kosova është pjesë e pandashme e këtyre takimeve që promovojnë paqen dhe mirëbesimin ndërmjet njerëzve dhe kombeve. Faleminderit Gjermani”, ka shkruar Haradinaj.

Image may contain: 5 people, people standing and suit
Image may contain: 2 people, people standing and suit
Image may contain: 6 people, people smiling
Image may contain: one or more people and indoor
Image may contain: 3 people
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme