Haradinaj përkujton martirët dhe dëshmorët nga Gjakova

Prishtinë | 02 Pri 2020 | 08:13 | Nga Ekonomia Online

Kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, me mëngjes përmes një shkrimi ka përkujtuar martirët dhe dëshmorët e Gjakovës.

“Fillimi i prillit, ishte i kobshëm për Gjakovën”, nis teksti i tij.

“Armiku nuk kurseu as foshnjat, fëmijët, gratë e pleqtë. Vetëm pse ishin shqiptarë që jetonin në trojet e veta, ata përdoren metodat më barbare ndaj tyre”.

Fillimi i prillit, ishte i kobshëm për Gjakovën.Armiku nuk kurseu as foshnjet, fëmijët, gratë e pleqtë. Vetëm pse ishin…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Mittwoch, 1. April 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme