Haradinaj: Pretendimi i Serbisë për organizimin e referendumit në Kosovë është sulm mbi sovranitetin dhe integritetin kushtetues të Kosovës

Prishtinë | 14 Jan 2022 | 14:22 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka dalë kundër pretendimeve të shtetit serb për organizimin e një referendumi kushtetues në Kosovës.

I pari i AAK-së këtë pretendim e ka quajtur të papranueshëm duke shtuar se pretendimi i shtetit serb për organizimin e një referendumi në Kosovë, është është sulm flagrant mbi sovranitetin dhe integritetin kushtetues të Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme