Haradinaj pritet me ceremoni ushtarake në Berlin

Prishtinë | 05 Qer 2019 | 19:32 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur me ceremoni ushtarake në Gjermani.

Haradinaj në bundestagun gjerman do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe me disa deputetë, njofton Klan Kosova.

Kjo vizitë e Haradinajt në Gjermani po zhvillohet rreth një muaj para takimit që do të mbahet në fillim të korrikut në Paris, në vazhdën e takimeve për arritjen e një marrëveshje me Serbinë.

Pritja protokollare për Kryeministrin e Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj në Berlin ku nesër do të pritet nga Kancalarja e Gjermanisė Angela Merkel. 🇽🇰🇩🇪

Gepostet von Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani/Botschaft der Republik Kosovo am Mittwoch, 5. Juni 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme