Haradinaj: Të zbardhet rasti i sulmit ndaj gazetarit Visar Duriqi

Prishtinë | 25 Shk 2021 | 20:54 | Nga Ekonomia Online

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas sulmit që i është bërë mbrëmë gazetarit, Visar Duriqi.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka kërkuar nga organet e rendit që të zbardhin rastin dhe uroi që ky të jetë i fundit, duke u shprehur se fjala e lirë është garancë e demokracisë në një shoqëri që aspiron një të ardhme të sigurt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme