Haxhiu priti në takim anëtarët e Gardës Ceremoniale të Nderit të ShKK-së

Prishtinë | 15 Qer 2021 | 14:54 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, u njoftua me mandatin dhe aktivitetet e tyre si dhe nevojat që ndërlidhen me angazhimin e tyre të përditshëm si zyrtarë korrektues dhe pjesëtarë të Gardës Ceremoniale të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Ministrja  Haxhiu u zotua për përkrahjen dhe adresimin e kërkesave të stafit korrektues drejt avancimit të trajtimit të tyre për të garantuar një shërbim korrektues sa më kredibil dhe efikas në misionin e tyre shumë të vlefshëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme