Hoti mori pjesë në hapjen e ekspozitës “Veprimtaria atdhetare e heroit të kombit Sali Çekaj”

Prishtinë | 17 Shk 2021 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti mori pjesë në hapjen e ekspozitës “Veprimtaria atdhetare e heroit të kombit Sali Çekaj”.

Ai në një postim në Facebook ka thënë se është nder dhe kënaqësi të marrë pjesë në ekspozitën “Veprimtaria atdhetare e heroit të kombit Sali Çekaj”. 20 vjet pas luftës është e rëndësishme që të sistemojnë gjithë dokumentacionin e nevojshëm arkivor për gjeneratat e ardhshme, të njerëzve që kanë sakrifikuar më së shumti për lirinë që e gëzojmë sot.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme