Hysni Gucati: OVL e UÇK-së nuk i ka ndarë mirënjohje apo dokoratë Qani Rexhepit

????????????????????????????????????
Prishtinë | 10 Maj 2020 | 15:25 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se asnjëherë nuk i ka ndarë mirënjohje apo dokoratë Qani Rexhepit.

Sipas tij, mirënjohje ka marrë Avdil Rexhepi për kontributin e tij të dhënë gjatë luftës në Kosovë,

“Në videon që ka qarkulluar sot nëpër media të cilën e ka publikuar gazetari maqedonas pro-rus Zoran Bozhinovski ku shihen 4 persona ku njëri në mesin e tyre përdor gjuhë ofenduese dhe fyese ndaj Komandantit Legjendar Adem Jashari, në atë veturë nuk gjendet Avdil Rexhepi”.

Më poshtë mund ta lexoni sqarimin e plotë të tij në Facebook:

Organizata e Veteranëve e Luftës të Ushtrisë Çlirimtare asnjëherë nuk i ka ndarë asnjë mirënjohje dhe asnjë dokoratë Qani Rexhepit, mirënjohje ka marrë Avdil Rexhepit për kontributin e tij të dhënë gjatë luftës në Kosovë, në videon që ka qarkulluar sot nëpër media të cilën e ka publikuar gazetari maqedonas pro-rus Zoran Bozhinovski ku shihen 4 persona ku njëri në mesin e tyre përdor gjuhë ofenduese dhe fyese ndaj Komandantin Legjendar Adem Jashari, në atë veturë nuk gjendet Avdil Rexhepi”.

“OVL e UÇK-së i bënë thirrje të gjithë atyre që mundohen të njollosin punën e Organizatës së Veteranëve të Luftës të ndalin këto gënjeshtra ndaj saj dhe të gjithë ata të cilët po hedhin akuza do t’i padisim për shpifje dhe për manipulimet që po i bëjnë ndaj OVL-së të UÇK-së. Cilido njeri që përdor gjuhë denigruese ndaj Komandantin legjendar Adem Jashari dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish ushtarëve OVL e UÇK-së e dënon gjuhën paskrupullt ndaj Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”.

“Askush nuk mundet ta njollosë emrin e kryetrimit, heroit, arkitektit dhe komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Adem Jasharit”.

Sqarim Organizata e Veteranëve e Luftës të Ushtrisë Çlimitare të Kosovës asnjëherë nuk i ka ndarë asnjë mirënjohje dhe…

Gepostet von Hysni Gucati am Sonntag, 10. Mai 2020


Të ngjashme