I digjet shtëpia invalidit të UÇK-së (Foto)

Prishtinë | 12 Gus 2016 | 15:08 | Nga

Mbrëmë i është djegur shtëpia invalidit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Musa Geci nga fshati Llaushë i Komunës së Skenderajt.Shkaqet e djegies së shtëpisë ende nuk dihen edhe pse Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, raporton gazeta “Epoka e re”.

Pas djegies së shtëpisë invalidi i UÇK-së, Musa Geci, ka mbetur pa kulm mbi kokë.

Ai u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë mundësi t’i dalin në ndihmë, pasi edhe më herët ka jetuar në kushte jo të mira.

Musa Geci në këtë shtëpi ka jetuar së bashku me gruan dhe tre fëmijë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme