Ilir Konushevci dhe Hazir Mala përkujtohen në Tiranë

Prishtinë | 09 Maj 2017 | 08:57 | Nga

Me rastin e 18 vjetorin të rënies së dëshmorëve Ilir Konushevci dhe Hazir Malasot do të organizohet akademi përkujtimore si dhe do të bëhen homazhe pranë varrit të Ilir Konushevcit.

Akademia do të mbahet nën patronatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa.

Akademia  në Muzeun Historik Kombëtar të Tiranës, ndërsa homazhet bëhen te varri i heroit Ilir Konushevci në varrezat e Sharrës në Tiranë.

Ilir Konushevci dhe Hazir Mala janë vrarë më 9 maj të vitit 1998 në Shqipëri.

Të ngjashme