Ish-Sekretari i MSH-së, Ilir Tolaj, shpallet i pafajshëm

Prishtinë | 06 Qer 2018 | 13:36 | Nga

Ilir Tolaj, ish-sekretar i Përhershëm në Ministrinë e Shëndetësisë, është liruar nga të gjitha pikat e aktakuzës.

Lajmin e ka bërë të ditur avokati i tij, Besnik Berisha, i cili e quajti lajm të mirë lirimin e tij ndërsa lajm të i keq për nivelin e Prokurorisë.

“Lajm i mirë dhe i merituar për z. Ilir Tolaj dhe familjen e tij, lajm i keq për nivelin e Prokurorisë. Lirohet nga të gjitha pikat e aktakuzës ish-Sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Prof. Dr. Ilir Tolaj”, shkroi Berisha.

Të ngjashme