Ja moti për sot, priten vranësira dhe pak diell

Prishtinë | 20 Dhj 2018 | 08:11 | Nga Ekonomia Online

Këtë të enjte pritet të ketë mot të vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se mëngjesi do të jetë i ftohtë dhe me ngrica ndërsa temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -4 gradë Celsius, njofton Klan Kosova.

Maksimalja e ditës parashihet të lëviz ndërmjet 0-2 gradë Celsius.

IHMK thotë se do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindje

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme