Jahjaga takohet me Ivanka Trumpin, i flet për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Prishtinë | 16 Shk 2019 | 17:56 | Nga Ekonomia Online

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar sot me me të bijën e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, Ivanka Trump.


Përmes një postimi në Facebook, Jahjaga  ka bërë të ditur se me Ivanka Trump kanë biseduar për mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

“Ishte kënaqësi të takoja Ivanka Trump, Këshilltare e Presidentit Amerikan, me të cilën bisedova për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë dhe nevojën për fuqizimin ekonomik të tyre”, ka shkruar Jahjaga.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme