Kërcënohet nga militantët e VV-së snajperisti amerikan i UÇK-së që kritikoi Muratin

Prishtinë | 02 Kor 2022 | 14:59 | Nga Ekonomia Online

Michael W Spath, snajperisti amerikan që mori pjesë në betejën e Koshares, ka njoftuar se është kërcënuar nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Spath përmes një postimi në Facebook, ka shtuar se militantët e VV-së janë munduar “të ia mbajnë gojën” mbyllur përmes kërcënimeve, sharjeve dhe metodave të ndryshme, shkruan lajmi.net.

Tutje, i është drejtuar aktivistëve të VV-së duke u thënë se ata mund të mbajnë mendimet e tyre të urryera pasi që kjo nuk e shqetëson snajperistin amerikan.

Po ashtu militantëve të VV-së, Spath u thotë se ata mund të vazhdojnë të jetojnë me karakterin e tyre të imagjinuar, po që ata nuk mund ta ndryshojnë historinë dhe faktet.

“Epo meqenëse ju militantët e VV-së keni sharë, kërcënuar dhe metoda të tjera përpiqeni të më mbani gojën mbyllur, a kam pasur një pikëpamje për Diskutimet ndërkombëtare. Ju lutem mbajini mendimet tuaja të urryera, nuk më shqetëson. Por mos harroni se personi juaj më i madh i të zgjedhurve në qeverinë aktuale, ju quajti 45% analfabetë dhe të lehtë për t’u bindur. Pra, ju lutemi vazhdoni me karakterin tuaj imagjinar dhe propagandën, por nuk mund të ndryshoni Faktet dhe Historinë”, ka thënë Spath.

Spath para ca ditësh kishte adresuar kritika të forta edhe ndaj Hekuran Muratit.

Lidhur me deklaratat përbuzëse për veteranët e luftës në vitin 2016, dorëheqjen e ministrit të Financave, Hekuran Murati, e ka kërkuar edhe ish-snajperisti amerikano-gjerman i UÇK-së, Mike Spath.
Lexo me shumë
lajmi.net

Postimi i plotë i tij:

Epo meqenëse ju militantët e VV-së keni sharë, kërcënuar dhe me metoda të tjera përpiqeni të më mbani gojën mbyllur, a kam pasur një pikëpamje për Diskutimet ndërkombëtare

Fotografia e parë Ju tregon të gjithë individëve që po debatojnë me mua se sa gabim jam, duke deklaruar se kanë aplikuar për viza 9 herë këtë vit për një person.

Hmmm jo me të vërtetë, tani është e ligjshme përveç kësaj pse në botë dikush do ta bënte këtë nëse pretendoni se është qeveria më e mirë në Historinë e Kosovës

Fotografia e dytë është drejtpërdrejt nga një Zensus ndërkombëtar se si individët në numër aplikojnë në Kroaci dhe vende të tjera për të marrë viza, jo ata janë nga Kosova por aplikojnë në Kroaci.

Figura 3 tregon kontaktin e drejtpërdrejtë me Ambasadën Gjermane në Kosovë, e cila ka pranuar mijëra kërkesa për viza të cilat as nuk mund t’i përpunojnë në mënyrë korrekte dhe në kohë për të përpunuar vizat e individëve.

Fotografia e katërt është një foto simbolike e bazuar në komentin e ministrit Murati nëse nuk ju pëlqen këtu atëherë largohuni nga Kosova, mirë, përdorni Stargate sepse janë të njëjtit që pretendojnë se është qeveria më e mirë në Historinë e Kosovës. Me shkallën më të mirë të punësimit ndonjëherë janë ata që plotësojnë për të ikur nga vendi dhe mbi të me masa aq të dëshpëruara saqë bllokojnë qytetarët e tjerë të ndershëm për të marrë vizë.

Tani ata militantë të VV-së jetojnë në një botë të trillimeve dhe ndërkombëtare, kjo është e njohur mirë.

Ju lutem mbajini mendimet tuaja të urryera, nuk më shqetëson.

Por mos harroni se personi juaj më i madh i të zgjedhurve në qeverinë aktuale, ju quajti 45% analfabetë dhe të lehtë për t’u bindur. Pra, ju lutemi vazhdoni me karakterin tuaj imagjinar dhe propagandën, por nuk mund të ndryshoni Faktet dhe Historinë”

Oh ju lutem mos harroni se Kosova është shumë më e vogël nga qytetet më të njohura në botë, do të mendoja se si e quani Kosovën kur askush nuk jeton më këtu, Qytetet që ju i quani fantazmë. Qytetet ndërkombëtarët i quajnë shtete në këtë rast shtete të dështuara

Epo VV si do ta quash ti .Michael W Spath

Të ngjashme