Këto janë temperaturat sot

Prishtinë | 27 Tet 2021 | 07:14 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend sot dhe nesër.

Sipas IHMK-së, gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme