Kfori turk jep donacion karroca për Qendrën e kujdesit për fëmijë me nevoja të veçanta në Shtime

Prishtinë | 23 Shk 2021 | 18:40 | Nga Ekonomia Online

Kryesia e Këshillit Turk ka ndihmuar me karroca dy fëmijë me nevoja të veçanta në qendren e kujdesit për fëmijë në Shtime.

Projekti është financuar nga ana e Republikës së Turqisë.

​Turqia do të jetë gjithmonë e kënaqur që t’i ndihmojë qytetarët në nevojë në çdo cep të Kosovës dhe me anë të kësaj t’i forcojë edhe më tepër marrëdhëniet vëllazërore me Kosovën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme