Kocijançiq: Ekipi i sapokrijuar i Prishtinës ftohet për konsultime

Prishtinë | 03 Jan 2019 | 16:46 | Nga Ekonomia Online

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijançiq ka konfirmuar se një takim midis përfaqësuesve të Shërbimit Diplomatik Evropian (EEAS) dhe ekipit të sapokrijuar të Prishtinës për dialog me Beogradin do të zhvillohet në Bruksel më 8 janar.

“Shërbimi i Jashtëm Evropian ka ftuar ekipin e Dialogur të në Kosovë në konsultime më 8 janar. Thirrja erdhi pas themelimit të këtij ekipi nga Parlamenti”, i tha ajo Tanjugut.

Kujtojmë se Ekipi Negociator i Kosovës në krye me Fatmir Limajn e Nismës dhe Shpend Ahmetin nga Partia Socialdemorate u votua në seancën e jashtëzakonshme të 15 dhjetorit, gjegjësisht një ditë pas themelimit të ushtrisë së Kosovë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme