Komandanti i KFOR-it, Kajari takon peshkopin Teodosije, flasin për situatën e përgjithshme në vend

Prishtinë | 02 Kor 2022 | 15:21 | Nga Ekonomia Online

Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari, sot është takuar me kreun e Kishës Ortodokse të Rashkës dhe Prizrenit, Teodosije, në Graçanicë.

KFOR-i në një postim në Facebook shkruan se u bisedua për situatën e përgjithshme në Kosovë.

“Ata diskutuan për situatën e përgjithshme në Kosovë dhe mënyrën për të kontribuar për siguri nëpërmjet respektit, tolerancës dhe mirëkuptimit të ndërsjellë”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

Të ngjashme