Komision Ndërministror për përzgjedhjen e projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

Prishtinë | 15 Jan 2019 | 14:36 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria në mbledhjen e radhës ka themeluar Komitetit Ndërministror për përzgjedhjen e projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, raporton Ekonomia Online.

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se ky komitet do t’i kryejë detyrat lidhur me përzgjedhjen e projektit.

“Ne propozojmë qe të themelohet komiteti ndërministror, ky komitet i kryen detyrat e tyre, dhe agjensioni për mirëmbajtje të komplekseve detyrohet të respektoj vendimet e nxjerra nga ky komitet”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme