Komisioni për Siguri fillon mbledhjen me një minutë heshtje për aktorin Adem Mikullovci

Prishtinë | 15 Sht 2020 | 10:15 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Anëtarët e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Të Mbrojtjes kanë filluar mbledhjen me një minutë heshtje në nderim të jetës dhe veprës së ish-aktorit Adem Mikullovci, raporton Ekonomia Online.

Këtë kërkesë e parashtroi kryetarja e këtij komisioni, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku.

Përderisa para Teatrit Kombëtar është vendosur fotografia e tij, ku do të bëhen homazhe, kurse në ora 16:00 do të bëhet edhe varrim i aktorit Mikullovci.

Lexo më shumë:

Të ngjashme