Komiteti për COVID-19, diskuton për situatën me pandeminë në Kosovë

Prishtinë | 05 Sht 2020 | 10:47 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me Covid -19 , ka filluar takimin e radhës, ku do të shqyrtohet situata me pandeminë, raporton Ekonomia Online.

Ditët e fundit në Kosovë, ka pasur rënie të numrit të të infektuarave dhe rritje të atyre të shëruara.

Megjithatë numri i vdekje nga pandemia, ende vazhdon të jetë i lartë.

Ministri Zemaj, po ashtu ka paralajmëruar se nuk do të ketë lehtësim të masave.

Të ngjashme