Komiteti për pandeminë shqyrton vendimin për masa të reja

Prishtinë | 31 Tet 2020 | 11:21 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës rreth Covid-19 ka mbajtur takim të shtunën, për të shqyrtuar situatën epidemiologjike në vend.

Ky takim vije pas rritjes së numrit të rasteve me të infektuar me Covid-19.

Vetëm në 24 orët e fundit nga 1 mijë e 608 testime kanë rezultuar pozitiv 418 persona dhe janë shëruar 67.

Pas këtij takimi do të ketë konferencë për medie.    

Lexo më shumë:

Të ngjashme