Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me Covid-19, analizon situatën me pandeminë

Prishtinë | 22 Shk 2021 | 11:14 | Nga Aulona Sylaj

Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me Covid-19,  në takimin  e mbajtur të  hënën  ka analizaur situatën aktuale me pandeminë, raporton Ekonomia Online.

Ky takim është thirr nga ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Vetëm javën e kaluar numri i viktimave ka qenë afër 30, ndërsa numri i rasteve me të infektuar ka filluar të rritet ditëve të fundit.

Mbetet të shihet nëse Komiteti do të vlerësojë shtrëngimin e masave të reja në vend.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme