Aksioni “Ta Pastrojmë Kosovën” edhe në Malishevë

Prishtinë | 12 Tet 2018 | 14:33 | Nga Ekonomia Online

Aksioni “Ta Pastrojmë Kosovën” ka vazhduar edhe në komunën e Malishevës. Në këtë komuna, sipas njoftimit të saj, është pastruar hapësira rreth lumit Mirusha, në qendër të qytetit dhe hapësirat rreth shkollave.

“Po vazhdon aksioni në Komunën e Malishevës në kuadër të Aksionit Ta Pastrojmë Kosovën. Sot së bashku me task forcën dhe koordinatorin lokal Naser Morina aksionin e përkrahën Drejtoria e Shërbimeve Publike, Drejtoria e Inspektoriatit, Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim, kompania e pastrimit Ekoregjioni dhe shkolla fillore ‘Ibrahim Mazreku’ në Malishevë. U pastrua hapsiranrreth lumit Mirusha ne qender te qytetit dhe hapsirat rreth shkollave”, thuhet më tutje në njoftim.

Image may contain: plant and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Image may contain: one or more people and outdoor

Image may contain: 7 people, people smiling, people standing, suit, wedding and outdoor

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme