Aliu uron Kurban Bajramin

Prishtinë | 11 Gus 2019 | 07:46 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Ferizajt Agim Aliu , në një postim në Facebook ka uruar qytetarët për festën e Kurban Bajramit.

Aliu ka shkrur se vetëm të bashkuar dhe me më shumë dashuri mund të arrihet çdo gjë.

“Të dashur qytetarë të besimit islam!

Sakrifica është kumti i botës së ripërtëritshme, madhështinë e së cilës Krijuesi na dha obligim gjithësecilit. Nga thellësia e zemrës, ndjenja e pastër e besimit se vetëm të bashkuar e me më shumë dashuri mund të arrijmë çdo gjë, ju uroj ju dhe familjes suaj, me fat Kurban Bajrami!

Bekime!”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme