Arrestohet dy persona në protestën e maturantëve në Podujevë

Prishtinë | 06 Maj 2022 | 11:32 | Nga Ekonomia Online

Janë arrestuar dy persona në Podujevë gjatë një proteste të tri shkollave të mesme, protestë kjo që organizua për shkak të vonesës për dërgim në ekskursion në Prishtinë.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e ka konfirmuar për “Express” se dy persona janë arrestuar për prishje të rendit dhe qetësisë publike.

“Dy persona janë shoqëruar në stacion policor. të njëjtit janë liruar pasi u është shqiptuar gjoba për prishje të rendit dhe qetësisë publike”, ka thënë Ahmeti.

Më tutje, ajo bëri të ditur se këta dy persona nuk janë të mitur.

Të ngjashme