Breshëri dëmton kulturat bujqësore në Rahovec

Rahovec | 14 Qer 2018 | 20:30 | Nga

Meteorologët kishin paralajmëruar se nga sot vendi do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe se do të bien temperaturat.

Në rrethinë të qytetit të Rahovecit, saktësisht në fshatin Sapniq ka rënë shi e breshër me erëra të forta.

Siç kanë njoftuar banorët e fshatit, gjatë pasdites së sotme breshëri ka shkaktuar dëme të konsideruara në kultura bujqësore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme