Bulliqi i cilëson akte vandale dëmtimin e pllakës së heroit Ali Ajeti dhe llogos së UÇK-së

Podujeve | 03 Mar 2021 | 20:43 | Nga Ekonomia Online

Pllaka përkujtimore e heroit Ali Ajeti, në fshatin Shtedim si dhe pllaka me logo të UÇK-së në fshatin Revuq,të Podujevës janë demoluar.

Për këtë ka reaguar kryetari i kësaj komune Shpejtim Bulliqi i cili ka kërkuar nga organet e rendit zbardhjen e këtyre rastërve.

Ai ka thënë se akte të tilla janë të papranueshme dhe vandale.

“Sot pashë se është demoluar pllaka përkujtimore e heroit Ali Ajeti, në fshatin Shtedim si dhe është shkatërruar pllaka me logo të UÇK-së në fshatin Revuq. Këto akte vandale janë të papranueshme dhe të ulëta. Kërkoj nga organet e rendit që sa më parë të nisin hetimet dhe të zbulohen akterët e këtyre veprimeve të turpshme”, ka shkruar Bulliqi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme